Úvod Aktuality

Aktuality

Registrácia na Tyrnhaw 2013 28/06/2013

Tak, a konečne sme otvorili registráciu na ďalší ročník Tyrnhawu. Po dlhšej úvahe sme sa rozhodli, že zorganizuje aj tento ročník. (Následne si možno urobíme pauzu.) Počet miest je opäť rovnako obmedzený na 90. Takže otáľať s registráciou sa nemusí vyplatiť.

Tento uvítame ešte viac zahraničných hostí v radoch inštruktorov aj učastníkov.

Všetky informácie budú postupne stránkach Tyrnhawu.

http://tyrnhau.tsc.sk/registracia

 
Predaj zborníku Tyrnhaw 2011 10/02/2013

Kosice 1458

Pri príležitosti stretnutia šermiarov Tyrnhaw 2011 sme vydali zborník. Obsahuje príspevky prednášajúcich z predošlého ročníku. Pre každého účastníka bol k dispozícii jeden tlačený exemplár. Zostalo nám však ešte niekoľko nevyužitých kusov. Preto zostávajúce výtlačky radi pošleme aj ostatným záujemcom za cenu 5 EUR/kus + poštovné (2,3 EUR Slovensko/3,7 EUR Česká republika). Platba je možná buď priamo na účty 2300156962/8330 pre SR a 2000156960/2010 pre ČR, alebo formou dobierky. V prípade záujmu stačí napísať počet kusov, adresu a preferovaný spôsob platby na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .
 
Obzretie sa za rokom 2012 02/12/2012

Kosice 1458

V roku 2012 sa nám istým nedopatrením nepodarilo spísať ani jeden report z našich aktivít. A tiež celkovo ochladla naša publikačná činnosť na našich webových stránkach. Radi by som teda aspoň na záver roku zhrnuli pár zaujímavejších podujatí, ktoré tvorili náplň uplynulej sezóny. Pokúsili sme sa rozpomenúť na všetky, ktoré majú priamy vzťah k našej oficálnej činnosti. Okrem veľkého úbytku členov a važnejších úrazov sa nám teda stalo toto všetko.

Celý článok...
 
Pivo Sandorf na Tyrnhaw 2012 19/09/2012

Tento ročník Tyrnhaw 2012 podpori mladý, ale zato vynikajúci minipivovar Sandorf zo Záhoria. 

Celý článok...
 
Kurzy šermu pre deti aj dospelých 06/09/2012

Skola sermyTréneri z TŠC otvárajú kurzy (školu šermu) pre deti aj dospelých. Ide o nezávislý projekt, ktorého cieľom je pripraviť frekventantov na pokračovanie v historickom, bojovom, či scénickom šerm. Tento základný kurz Vás pripraví po všeobecnej pohybovej stránke a ukáže Vám aké formy šermu u nás existujú. Ide o ideálny spôsob ako začat so šermom. Kurzy budú dva. Jeden pre ako prípravka pre deti vo veku 11-14, a druhý pre starších záujemcov. Podrobnejšie informácie na podstránkach školy šermu Pugiles.

Celý článok...
 
Registrácia Tyrnhaw 2012 18/08/2012

{jcomments off}panaci08cblockRegistrácia na Tyrnhaw 2012 sa pomaly bliži ku koncu. Od dnes majú možnosť prihlásiť sa aj zahraniční účastnici až kým nebude dovŕšený tohtoročny limit podujatia.

Momentálne ostáva zvýšnych 25% voľných miest. 

Registrácia a dalšie informácie o Tyrnhaw 2012

 
Otvorená registrácia Trnava 2011 01/09/2011

Keďže sa vďaka okolnostiam, alebo len nepozornosti učastníko uvolnilo pár miest v registrácií, dovoľujeme si otvoriť ju širšiemu okruhu ľudí. Ak bude učastníkovi akceptovaná registrácia, zašleme mu email s informáciou o platbe.

Počet voľných miest: 0

UPDATE: Bol naplnený maximálny počet účastníkov. Ďakujeme za záujem.

 
Festival "Stredovek pod hradbami" 25/08/2010

Stredovek pod hradbami Počas dvoch dní Tradičného Trnavského Jarmoku (TTJ) ožije Bernolákov sad projektom Stredovek pod hradbami. Kompánia Trnavských žoldnierov s pomocou Trnavského šermiarskeho cechu organizuje toto sprievodné podujatie v snahe zvýšiť kultúrny program pravidelného Trnavského Jarmoku. Návštevníci budú mať možnosť zhliadnuť vojenské tábory, šermiarske a umelecké vystúpenia či prácu starých remeselných majstrov.

 
Nábor do šermiarskeho cechu 07/08/2010

thumb_IMG_4422_1Trnavský šermiarsky cech vyhlasuje nábor nových členov do svojich radov. Vek nad 15 rokov a dobré fyzické zdravie sú podmienkou. Nábor  v prípade väčšieho záujmu bude prebiehať formou výberu spomedzi prihlásených uchádzačov na základe ústneho rozhovoru a prvého skúšobného tréningu. Počet prijímaných ľudí je obmedzený na cca. 10. Predchádzajúce skúsenosti so šermom alebo iným bojovým umením sú veľmi vítané. Termín náboru je  4.10.2010 o 19:00  na ZŠ Bottova. Prihlásenie e-mailom na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Celý článok...
 
Video Zwerchhau, Absetzen a Nachreissen 05/07/2010

Začína sa uhorková sezóna, ale chceli by sme ešte na poslednú chviľu prezentovať šermiarske video, ktoré sme zostrihali z májových tréningov u nás v telocvični. Tentokrát sa venujeme témam ako sú Zwerchhau, Absetzen a Nachraissen. V každom bloku sme ešte pripojili nejaké ďalšie cvičenia, ktoré rozvíjajú danú tému. Pri Zwerchu sme pridali aj trochu rezov – schnittov na ruky a pár sa ich nachádza aj na konci videa. U rezov sa ťažko ukazuje ich efektivity ak máte na rukách tvrdé chrániče, ale bez chráničov sa bohužiaľ nikto z nás na rezy nepodujal.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Späť 1 2 3 Ďalej > Koniec >>

Stránka 1 z 3

Posledné pridané

Komentáre