Prezentácia novej ochrannej maskyPočas našich trénigov často prichádza k úderom, ktoré končia veľkou energiou na šermiarskej maske. Týmito otrasmi trpí nielen hlava ale i krčná chrbtica. Preto sme boli motivovaní vymyslieť lepšiu ochranu pred nárazmi, ktorá by nám umožňovala trénovať intenzívnejšie a zároveň by nám poskytla pridanú ochranu pre sparing a voľné súboje s mečmi.

Vytvorili sme teda nový model ochrannej čiapky, ktorý sa navlieka na 1600N šermiarsku masku. Prvá vrstva čiapky je tvorená tvrdou a odolnou kožou, ktorá dobre rozkladá silu nárazu. Pod ňou sa nachádza rôzny počet vrstiev tlmiacej výplne podľa polohy. Viac exponované miesta pre úder sú prirodzene vypchávané hrubšou vrstvou. Zospodu je ochranná čiapka podšitá jemnejším semišom. Váha čiapky je 1 kg.
Ochranna sermiarska ciapka

Verzia 1.1 so spevneným krkom

Verzia 1.1: V novšej verzii sme vylepšili ešte ochranu krku, ktorá bola v predchádzajúcej verzii najkritickejším bodom. Predných krčný chránič sme vystužili oceľových plechom, ktorý ohnutím pomáha efektívnejšie odraziť body na hrdlo.

Podobne ako bežne dostupné čiapky Allstar, je aj naša čiapka vybavená ochranou zátylku, miesta kde šermiarska maska neposkytuje žiadnu ochranu. Okrem toho oveľa výraznejšie tlmí údery na temeno, čelo, či bok hlavy. Bočné strany masky plynulo prechádzajú do chráničov ramien a zabezpečujú tak bočnú ochranu krku, kde maska opäť neposkytuje žiadnu ochranu. To sa javí užitočné špeciálne pri vodorovných sekoch na hlavu – zwerchau.

Ochranné krídla ramien sú inšpirované prilbami z Kenda. Na rozdiel od Kenda sú však tvrdšie a viac polstrované. Oproti chráničom ramien umiestneným priamo na ramenách obmedzujú pohyb rúk v značne menšej miere. Do stredu medzi ne sme vsadili ochranný štítok krku, ktorý zabraňuje priamym bodom na krk a výrazne zvyšuje šancu na zachytenie bodov skĺznutých po pletive masky. Krk ako veľmi ohrozená časť tela tak dostava dvojitú ochranu, čim v podstate zaniká potreba samostatného chrániča krku, ktorý sa bežne preberá z hokejovej výbavy.

 

 

Verzia 1 - starší typ: