Začína sa uhorková sezóna, ale chceli by sme ešte na poslednú chviľu prezentovať šermiarske video, ktoré sme zostrihali z májových tréningov u nás v telocvični. Tentokrát sa venujeme témam ako sú Zwerchhau, Absetzen a Nachraissen. V každom bloku sme ešte pripojili nejaké ďalšie cvičenia, ktoré rozvíjajú danú tému. Pri Zwerchu sme pridali aj trochu rezov – schnittov na ruky a pár sa ich nachádza aj na konci videa. U rezov sa ťažko ukazuje ich efektivity ak máte na rukách tvrdé chrániče, ale bez chráničov sa bohužiaľ nikto z nás na rezy nepodujal.

Úplne na záver videa sme pridali aj krátky popis použitých mečov, lebo po minulom videu nám na túto tému prišlo značné množstvo otázok, a keby ľudia trochu hľadali v texte, sami by si našli informáciu, ktorú potrebovali. Veľa ľudí tiež zarážala pružnosť našich mečov. Môžeme vám s pokojným svedomím povedať, že ich pružnosť je úplne v norme. Každý sa ohýba primerane podľa svojej váhy a nie sú to žiadne ľahké pierka. (Informácie o váhe tiež vo videu, alebo na stránke o zbraniach)

Ani v tomto prípade (ani pri videu k Zornu, ako sa niekde mylne diskutovalo) nejde o video sparingu – voľného náhodného súboja. Je to výsledok interpretačnej práce v našej skupine a je to prezentácia na určitú tému.

Ak by niekoho zaujímala Full-HD verzia môže si ju sťiahnúť priamo: Zwerch-fullhd.